E-shop Zoot zdvojnásobil tržby, letos čeká miliardový obrat

Internetový obchod s módou Zoot.cz loni zdvojnásobil tržby na 451 milionů korun, letos očekává obrat kolem miliardy korun. Do tří až čtyř let plánuje Zoot obrat pět miliard korun.

Jméno Oldřicha Bajera se pojí s portálem centrum.cz, hudbním projektem Kašpárek v rohlíku nebo e-shopem Zoot.cz.
24.2.2016 11:18   |  

Letos by se e-shop měl poprvé dostat do černých čísel. „Formát Zootu se v Česku už ověřil a na začátku tohoto roku jsme se již překlopili do provozního zisku. Za celý rok 2016 očekáváme v ČR provozní zisk zhruba 30 milionů korun,“ uvedl spolumajitel a finanční ředitel Zoot Petr Ladžov.

Do tří až čtyř let plánuje Zoot obrat pět miliard korun. K tomu má přispět i vstup na zahraniční trhy. V hledáčku má e-shop země jako je Polsko či Německo. Kromě České republiky je Zoot nyní aktivní i na Slovensku a v Rumunsku. Vstup na další trh plánuje ke konci letošního roku. Tržby na Slovensku loni dosáhly 45 milionů korun.

E-shop uvádí, že za tři roky fungování získal 25 procent tuzemského on-line trhu s novou módou. Stránky obchodu denně navštíví 80 tisíc lidí. Cílem obchodu je stát se lídrem v oblasti prodeje módy online v střední a východní Evropy.

Firma bude také hledat dalšího finančního investora, očekávaná výše investice by měla dosáhnout 250 až 280 milionů korun. „Před námi je nyní kromě dalšího silného růstu na domácím trhu i růst v dalších zemích střední a východní Evropy. Peníze na investice pro expanzi zajistíme v dalším kole financování, které chystáme zhruba v polovině tohoto roku,“ dodal Ladžov. Češi za módu každý rok utratí celkem více než 60 miliard korun.


Čtěte také:

Zoot v kampani vyzývá veřejnost, aby „zažila věci"

E-shop s módou Zoot chystá expanzi na Slovensku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web