E-shop CZC loni navýšil tržby o pětinu, rostou mu pátý rok v řadě

Internetový obchod s elektronikou CZC.cz loni zvýšil tržby o 21 procent na 2,9 miliardy korun. Celkem obchod vyexpedoval téměř 1,8 milionu kusů zboží a vyřídil přes 900 tisíc objednávek. Společnost výši zisku neuvedla. V roce 2014 firma vykázala zisk 19 milionů korun.

Zakladatel CZC Josef Matějka
17.2.2016 16:51   |  

Tržby CZC.cz rostou dvouciferným tempem pátým rokem v řadě. „Vedle růstu tržeb se nám v uplynulém roce dařilo navyšovat také tržní podíly, a to ve všech měřených kategoriích,“ uvedla generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.

Největší podíl na tržbách minulého roku měly mobilní telefony, notebooky, televize, tablety a grafické karty. Nejvíce narostl obrat v kategorii nositelné elektroniky. Prodeje fitness náramků, chytrých hodinek a dalších zařízení vzrostly o více než 200 procent.

E-shop loni nejvíc investoval do logistiky. „Ze skladu o velikosti 1700 metrů čtverečních jsme se přestěhovali do nových logistických prostor o velikosti 5000 m2,“ dodal obchodní ředitel Tomáš Pilský.

CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce, spolu s Alza.cz, Mall.cz či Parfums.cz. Podíl v CZC.cz loni koupila skupina Rockaway loni prostřednictvím E-commerce Holdingu.


Čtěte také:

E-shop Alza.cz předloni vydělal téměř půl miliardy korun

CZC.cz už nechce být jen e-shopem pro geeky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web