E-commerce Holding vstoupil do Vivantisu, chce být lídrem v módě

Do provozovatele e-shopů společnosti Vivantis majetkově vstoupil E-commerce Holding podnikatele Jakuba Havrlanta. Cílem transakce je vybudování pozice jedničky pro segment módy a životního stylu a budování samostatné značky Vivantis.

Ilustrační obrázek
30.11.2014 18:54   |  

„Půjde nám hlavně o zvýšení efektivity u klíčových aktivit a expanzi na Slovensko a do dalších zemí,“ uvedl předseda představenstva Vivantisu Martin Rozhoň. Cenu transakce ani konkrétní podíl společnosti neuvedly. 

Vivantis provozuje obchody jako Krasa.cz, Parfemy.cz, Hodinky.cz či Sperky.cz, jeho obrat loni dosáhl bezmála půl miliardy korun. Patří tak do první desítky českých internetových obchodníků. 

E-commerce Holding představuje klíčovou aktivitu skupiny Rockaway podnikatele Jakuba Havrlanta, do které nedávno vstoupili i Daniel Křetínský a Patrik Tkáč prostřednictvím společnosti Czech Media Invest. E-commerce Holding provozuje e-shopy jako např. Sporty.cz, Snowboards.cz, Proděti.cz nebo Bigbrands.cz. 

V plánu je i vstup na zahraniční trhy

„Na potenciálního partnera jsme měli vysoké nároky, chtěli jsme, aby přinesl nové možnosti růstu, synergie a podpořil náš plán vstupu na zahraniční trhy. Tuto kombinaci jsme našli až u E-commerce Holdingu. Věřím, že společně se nám podaří dosáhnout nastavených cílů a dostat Vivantis do nové etapy,“ uvedl Martin Rozhoň, který bude firmu řídit i nadále. 

„Jednak je to pro nás skvělá příležitost jak rozšířit portfolio o e-shopy ze segmentu životního stylu. Současně jsem přesvědčený, že máme k dispozici tým a know-how, které Vivantisu rozhodně pomohou posílit pozici,“ dodal šéf E-commerce Holding Jan Jírovec.


Čtěte také:

Nákupy v zahraničních e-shopech. Jak na DPH a clo

E-shopy zápolí s malými zisky. Skoro třetina velkých prodejců prodělává

České e-shopy jsou s Černým pátkem spokojeny, slevy nabídnou i o víkendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web