Do českých startupů se loni investovalo tři čtvrtě miliardy

Objem venture capital (VC) investic do technologických firem v Evropě v loňském roce vzrostl o 78 procent. Celkem se v něm "protočilo" v přepočtu 138 miliard korun v 855 obchodech. Vyplývá to ze zprávy CBInsights. Z této částky si české startupy přišly na zhruba tři čtvrtě miliardy.

ilustrační foto
21.3.2015 8:15   |  

Jak uvádí zpráva CBInsights, nejčastěji se investuje do startupů ve Velké Británii a Německu, kde se uzavřelo na 379 obchodů za zhruba 72 miliard korun. Informoval o tom web czechcrunch.cz.

Evropský trh s VC investicemi

Nejvyšší nárůst zaznamenala Itálie. Zatímco v dřívějších letech tamní trh s venture capital investicemi stagnoval, mezi roky 2013 a 2014 narostl o 208 procent. Výrazný růst zaznamenaly také země Švýcarsko a Finsko - obě shodně o 170 procent. Česko v rámci evropského žebříčku skončilo na 19. místě.

Jak rostly investice v Evropě

Mezi největší investiční hráče patří podle CBInsights Index Ventures, German Startups Group a High-Tech Gruenderfonds. Nejvíce peněz logicky putuje do projektů ve fázi seed financování (úplný počátek financování startupů).


Čtěte také:

Český start-up dobývá telekomunikační trh

Londýn se stává centrem technologických start-upů

Milujeme startupy a budeme sexy, zní z českého Microsoftu

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web