Do českých startupů se loni investovalo tři čtvrtě miliardy

Objem venture capital (VC) investic do technologických firem v Evropě v loňském roce vzrostl o 78 procent. Celkem se v něm "protočilo" v přepočtu 138 miliard korun v 855 obchodech. Vyplývá to ze zprávy CBInsights. Z této částky si české startupy přišly na zhruba tři čtvrtě miliardy.

ilustrační foto
21.3.2015 8:15   |  

Jak uvádí zpráva CBInsights, nejčastěji se investuje do startupů ve Velké Británii a Německu, kde se uzavřelo na 379 obchodů za zhruba 72 miliard korun. Informoval o tom web czechcrunch.cz.

Evropský trh s VC investicemi

Nejvyšší nárůst zaznamenala Itálie. Zatímco v dřívějších letech tamní trh s venture capital investicemi stagnoval, mezi roky 2013 a 2014 narostl o 208 procent. Výrazný růst zaznamenaly také země Švýcarsko a Finsko - obě shodně o 170 procent. Česko v rámci evropského žebříčku skončilo na 19. místě.

Jak rostly investice v Evropě

Mezi největší investiční hráče patří podle CBInsights Index Ventures, German Startups Group a High-Tech Gruenderfonds. Nejvíce peněz logicky putuje do projektů ve fázi seed financování (úplný počátek financování startupů).


Čtěte také:

Český start-up dobývá telekomunikační trh

Londýn se stává centrem technologických start-upů

Milujeme startupy a budeme sexy, zní z českého Microsoftu

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Ministerstvo dopravy si vzpomnělo na starou trasu někdejšího expresu Vindobona a začalo oprašovat plány na zavedení spoje z Prahy do Vídně přes jižní Čechy. Jedním z cílů by bylo… více

Mobilní web