Deutsche Telekom kupuje GTS za půl miliardy eur

Německý operátor Deutsche Telekom koupil telekomunikační společnost GTS Central Europe za 546 milionů eur (téměř 15 miliard korun). Oznámila to dnes německá firma. Společnost GTS působí rovněž v České republice, v minulosti se o ni údajně zajímala investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

T, T-Mobile, Deutsche Telekom
10.11.2013 20:03   |  

Deutsche Telekom touto akvizicí posílí svou pozici ve střední a východní Evropě. Skupina GTS je podle svých internetových stránek v tomto regionu jedním z předních poskytovatelů řešení založených na infrastruktuře a vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region.

„Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ uvedla členka představenstva německé společnosti Claudia Nematová.

Deutsche Telekom je většinovým akcionářem českého mobilního operátora T-Mobile. V médiích se letos objevily spekulace, že by mohl svůj podíl v T-Mobilu prodat.


Čtěte také:

Deutsche Telekom prý zvažuje prodej českého T-Mobilu

Deutsche Telekom po skandálu odmítá americké e-mailové servery

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web