Dell smí převzít EMC, rozhodl Brusel. Všechny překážky ale ještě nepadly

Evropská komise schválila americkému výrobci počítačů Dell plán převzetí společnosti EMC. Ta se zabývá ukládáním a správou dat. Transakce v hodnotě 67 miliard dolarů (1,7 bilionu korun) je vůbec největším převzetím v technologickém sektoru. Dohodu již minulý týden schválila americká Federální obchodní komise (FTC), ještě ji musí schválit čínský regulátor a také akcionáři EMC.

 Sídlo Dellu v Texasu
29.2.2016 16:08   |  

Dell oznámil dohodu loni v říjnu a jeho cílem je upevnit si postavení na trhu. Dell soupeří zejména se společnostmi Cisco Systems, IBM nebo Hewlett-Packard.

Evropská komise uvedla, že sloučený subjekt bude mít pouze nepatrný podíl na trhu vnějších podnikových systémů pro ukládání dat a bude stále čelit silné konkurenci. V oblasti virtualizačního softwaru má podle komise sice poměrně silné postavení divize EMC VMware, avšak ne takové, aby byla schopna omezovat konkurenci, uvedla agentura Reuters.

Sloučený podnik by měl být největší soukromě vlastněnou integrovanou technologickou společností na světě. Hodnota podniku má činit dva biliony USD, upozornil server MarTech Advisor.


Čtěte také:

Carl Icahn vzdal boj o kontrolu nad výrobcem počítačů Dell

Analýza: Nejvyšší možná sázka Dellu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web