CZC zvýšil tržby o třetinu. Nejvíc rostou prodeje nositelné elektroniky

Internetový obchod s elektronikou CZC.cz zvýšil v letošním prvním pololetí tržby o 30 procent na 1,227 miliardy korun. Největší podíl na růstu měly prodané chytré mobilní telefony a notebooky.

 Josef Matějka, majitel CZC.cz
29.7.2015 12:18   |  

Loni tržby společnosti s 222 zaměstnanci vzrostly zhruba o 40 procent na 2,4 miliardy korun. Prodejce také zvýšil zisk z 1,9 na 18,7 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy CZC.

„Zatímco mobilní telefony a notebooky zůstaly z hlediska tržeb na prvních dvou místech, na pomyslnou třetí příčku se v první polovině letošního roku probojovaly televize,“ uvedl obchodní ředitel CZC.cz Tomáš Pilský. Čtvrtá a pátá příčka patří tabletům a grafickým kartám.


Přečtěte si: Havrlant a spol. usilují o e-shop CZC, cena nemusí převýšit sto milionů


Nejvýrazněji se růst tržeb projevil v kategorii nositelné elektroniky. „Tržby z prodejů nositelné elektroniky v prvních šesti měsících meziročně vzrostly o 218 procent. Cena těchto produktů přitom paradoxně spíše roste, protože výrobci uvádějí na trh čím dál tím vyspělejší modely,“ dodal ředitel.

Nejúspěšnějším měsícem první poloviny roku se z hlediska tržeb stal leden, který se nesl v duchu povánočních výprodejů. Velké popularitě se v CZC.cz i nadále těší osobní bezplatné odběry, které v prvních šesti měsících roku 2015 využilo 83 procent zákazníků.

CZC.cz patří mezi velké prodejce elektroniky v Česku spolu s Alza.cz, Mall.cz, Datart, Electro World, Mironet, Euronics, Planeo Elektro, Okay a dalšími.


Čtěte také:

CZC.cz staví novou skladovou centrálu, dosavadní prostory už nestačí

Josef Matějka: Největší alchymie e-shopů je správný sklad

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web