Čínský výrobce počítačů Lenovo dokončil převzetí Motoroly

Čínská společnost Lenovo Group dokončila převzetí amerického výrobce mobilních telefonů Motorola za 2,9 miliardy dolarů (64 miliard korun). Firma tak pokračuje v úsilí o diverzifikaci svých aktivit.

 Moto X od Motoroly
30.10.2014 12:43   |  

Podle agentury Reuters si čínská společnost převzetím Motoroly otevřela cestu k expanzi na trhu s chytrými telefony ve Spojených státech. Lenovo se nyní snaží etablovat jako výrobce chytrých telefonů s celosvětovou působností. V srpnu firma začala oficiálně prodávat mobilní telefony v České republice.

Společnost Lenovo se na převzetí Motoroly dohodla již začátkem roku s americkým internetovým gigantem Google. Ten koupil Motorolu společně s jejími patenty v roce 2012 za 12,5 miliardy dolarů. Velkou část těchto patentů si Google podle dohody s Lenovem ponechá.

Společnost Lenovo je nyní největším výrobcem počítačů na světě. Na globální scénu vstoupila v roce 2005, kdy koupila divizi osobních počítačů americké firmy IBM za 1,75 miliardy dolarů. Začátkem letošního roku od IBM převzala za 2,3 miliardy dolarů také divizi serverů.


Čtěte také:

Google se zbavuje Motoroly, za 2,9 miliardy dolarů ji koupí Lenovo

Hlavnímu hráči trhu s mobilními technologiemi Lenovo stoupl zisk

Google koupil šestiprocentní podíl v Lenovu za 750 milionů dolarů

Autor: čtk, pav

Komentáře

Čtěte také

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, což by odpovídalo nynější situaci, kdy se ekonomika postupně zlepšuje. Řekla to šéfka… více

Komerční prezentace
Mobilní web