Čínské internetové firmy Weibo a Alibaba míří na burzu v USA

Čínští internetoví giganti Weibo a Alibaba se chystají vstoupit na akciovou burzu v USA. Síť Weibo, která nabízí podobnou službu jako Twitter, chce z primární nabídky akcií získat 500 milionů dolarů (asi 9,8 miliardy Kč). Čínský internetový obchod Alibaba Group Holding se podle zdrojů agentury Reuters k primární nabídce v USA chystá v letošním třetím čtvrtletí.

Burza
15.3.2014 19:24   |  

Zájem o vstup na americký trh mezi čínskými společnostmi v poslední době silně roste a o primární nabídku v USA má zájem rekordní počet firem, které chtějí co nejvíce vytěžit z růstu amerických trhů. Zájem je však o akcie těchto firem i ze strany amerických investorů, kteří doufají, že vydělají na prudkém růstu internetového trhu v Číně.

Společnost Weibo ale zatím neposkytla žádné bližší podrobnosti ohledně počtu akcií, které chce prodat, ani za jakou cenu. Uvedla jen, že od debutu v USA si slibuje zvýšení povědomí o značce a doufá, že se jí tak podaří udržet talenty.

Příjmy společnosti loni stouply trojnásobně a dosáhly 188,3 milionu dolarů (asi 3,7 miliardy Kč), čistá ztráta klesla na 38,1 milionu USD ze 102,5 milionu v předchozím roce. V prosinci měla firma 129,1 milionu aktivních uživatelů měsíčně a počet uživatelů, kteří jsou aktivní denně, vzrostl o 36 procent.

Skupina Alibaba se zaměřuje na elektronický obchod, tzv. e-commerce, a tento segment v Číně ovládá zhruba z 80 procent. Nabídka akcií by podle zdrojů mohla firmě přinést až 15 miliard USD a mohla by být největším vstupem internetové firmy na americkou burzu od primární nabídky Facebooku v roce 2012.


Čtěte také:

Největší čínský internetový prodejce Alibaba expanduje do médií

O čínský internet se perou tři velikáni. Utrácejí miliardy

Čínský internet sledují dva miliony cenzorů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web