Český Altron postaví datová centra v Perském zálivu

Na elektronizaci veřejné správy pro jednoho z emírů Spojených arabských emirátů se v podobě malých datových center bude podílet český Altron. Bojuje rovněž o dodávku datacentra pro letiště v Dubaji.

Ilustrační foto
26.1.2016 12:21   |  

Úřední data obíhající po síti v jedné z provincií Spojených arabských emirátů budou nově uložená v mikrodatových centrech vyvinutých českou společností Altron. Firmě, která mimo jiné postavila tuzemské datacentrum pro Seznam.cz, se tam podařilo vyhrát tendr v hodnotě několika desítek milionů korun.

„V případě realizace zakázky pro vládu emirátu Sharjah se jedná o rozvoj elektronizace veřejné správy v regionu,“ uvedl k vyhranému tendru regionální ředitel Altronu Milivoj Uzelac ml.

Zakázku tvoří dodávka pěti kompletně vybavených mikrodatových center, propojení s již dříve vybudovaným mobilním datacentrem a následná podpora zákazníka včetně servisu.

Složitý ruský trh

Altron již v regionu působí několik let. V zařízeních postavených firmou podnikatele Milivoje Uzelace umisťují data tamní vlády i armády. Společnost se aktuálně uchází rovněž o dodávku datového centra pro letiště v Dubaji.

Zakázky na Blízkém východu zaměstnávají v Altronu kolem pěti desítek pracovníků. Celkem má firma s tržbami přes jednu miliardu korun zhruba 250 zaměstnanců.

Zatímco v Perském zálivu se Altronu daří, na východoevropských trzích je to horší. Ukrajinu firma kvůli neklidné situaci opustila. V Rusku si ponechal spící pobočku. „Štěstí tam bude přát těm, kteří vydrží, budou stateční a nebudou se bát,“ uvedl majitel podniku Uzelac. Rusko je však podle něj složitý trh také kvůli tomu, že se tam stále ještě běžně od obchodních partnerů „kradou“ řešení a technologie.

V zítřejším vydání deníku E15 čtěte rozhovor s Milivojem Uzelacem


Čtěte také:

Podívejte se, jak se staví datové centrum

Microsoft a Amazon chtěly datová centra v Česku, odradila je ale byrokracie

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web