České e-shopy zvýšily tržby o pětinu, lidé stále více nakupují přes mobil

Tržby českých e-shopů se ve 2. čtvrtletí letošního roku meziročně zvýšily o 20 procent. Vůbec poprvé byly příjmy objednávek z mobilů vyšší než z tabletů. Ve 3. čtvrtletí by měl pokračovat současný trend a tržby tak porostou znovu asi o pětinu. Vyplývá to ze statistik konzultační společnosti Acomware.

I v tomto chytrém telefonu roste podíl RTB
9.7.2015 18:47   |  

Nejvíce se daří internetovým obchodům s elektronikou, zbožím pro domácnost a dětským zbožím, kde byl meziroční nárůst asi o 30 procent.

Data za 2. čtvrtletí potvrdila větší využití mobilních zařízení při nakupování na internetu. „Ve 2. čtvrtletí se nejen zvýšil podíl mobilů na návštěvnosti e-shopů na více než 13 procent, ale poprvé byly příjmy z objednávek z mobilů vyšší než ty z tabletů,“ uvedl šéf Acomware Jan Penkala.


Přečtěte si aktuální zprávy E15 z internetového trhu:

Babišova Mafra chce koupit Slevomat

Velké e-shopy s módou Stilago a Fashion Days končí


Zatímco objednávky z tabletů se na celkovém obratu e-shopů podílely ze zhruba pěti procent, u mobilů šlo o téměř o šest procent. U mobilních zařízení byl také zaznamenán nejvyšší meziroční růst příjmů, a to konkrétně o 44 procent.

Průměrná hodnota objednávky činila 1799 korun. Nejvíce je to u objednávek z PC, a to konkrétně 1836 korun. Naopak z mobilů si lidí objednají věci v průměru za 1487 korun. Acomware zkoumá data více než 70 českých e-shopů se souhrnným ročním obratem přibližně 2,7 miliardy korun.


Čtěte také:

Marie Chytilová: Trend mobility je u nás zpožděný, ale sílí

Na internetu se protočí miliardy, Češi nakupují v e-shopech stále častěji

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web