Česká pojišťovna přesunula své datacentrum do Itálie

Česká pojišťovna dokončila přesun svých zhruba 1300 serverů do Itálie. Migrace proběhla v rámci konsolidace datových center skupiny Generali, jíž je ČP součástí. Skupina předpokládá, že centralizací by mělo dojít k úsporám z provozu separátních datacenter v objemu zhruba stovky milionů eur. Projektu se ještě účastní pojišťovny skupiny Generali v Itálii, Francii, Německu, Rakousku a Maďarsku. Postupně se k nim však budou přidávat i pojišťovny v ostatních zemích, kde skupina působí.

Česká pojišťovna
21.1.2016 15:09   |  

„Česká republika je první zemí skupiny Generali, kde přesun datových center úspěšně skončil. V současné době již naši IT experti na celý systém dohlíží a spravují ho na dálku z Prahy,“ říká ředitel IT provozu pojišťovny Petr Štengl s tím, že v průběhu „akce“ nedošlo k jakémukoliv plošnému výpadku IT služeb pojišťovny, drtivá většina z řešených migračních chyb prý byla vyřešena v řádu desítek minut od nahlášení.

Cílem přesunu IT infrastruktury do společného datového centra bylo vedle úspory nákladů také sjednocení a zefektivnění některých procesů, jako třeba přechod na bezpapírový oběh interních dokumentů. Generali přesouvá svá datacentra na dvě místa v Evropě: do Cách v Německu a do italského Mogliano Veneto nedaleko Benátek.

Takový přesun v Evropě ještě neproběhl

Svým rozsahem se podle vyjádření techniků České pojišťovny jednalo o největší přesun infrastruktury nejen v Česku, ale i v rámci Evropy. Do projektu prý bylo investováno 7500 „člověkodní“, což je přibližně celoživotní práce jednoho člověka. Tým, který se na projektu podílel, čítal více než 460 lidí. Přesun trval zhruba jedenáct měsíců, technici přesunuli téměř 1200 aplikací běžících na více než 1300 serverech.

Pojišťovna celý projekt realizovala vlastními silami, takzvaně inhouse. „Ve finálních fázích projektu to znamenalo téměř nepřetržitý monitoring stability všech klíčových aplikací a schopnost v případě již drobného výkyvu vše neprodleně vyřešit,“ vysvětlil proces Štengl.


Čtěte také:

Pojišťovny v Česku si začínají zvykat na prodej přes mobily a tablety

Pojišťovny mohou spoléhat na inspektory nemovitostí

Česká pojišťovna: Nejvíce se vykrádají auta mladší pěti let

 Marek Schwarzmann Autor: Marek Schwarzmann redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web