BlackBerry prodělala ve druhém čtvrtletí téměř miliardu dolarů

Kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry vykázal za druhé čtvrtletí ztrátu ve výši 965 milionů dolarů (přes 18 miliard korun). Výsledky dnes oznámila firma s tím, že její tržby prudce klesly na 1,6 miliardy dolarů.

BlackBerry
27.9.2013 14:09   |  

Společnost BlackBerry se tento týden v zásadě dohodla na svém převzetí konsorciem, které vede její největší akcionář, firma Fairfax Financial Holdings. Konsorcium je za BlackBerry ochotno zaplatit 4,7 miliardy USD. Fairfax Financial je holdingovoou společnost, která své obchodní aktivity soustřeďuje hlavně na oblast pojišťovnictví. V BlackBerry už vlastní desetiprocentní podíl. Fairfax vede inženýr indického původu Prem Watsa, jemuž se díky jeho investičním schopnostem někdy přezdívá kanadský Warren Buffett.

Záchrana od pojišťovnického holdingu přišelo krátce po té, co firma minulý týden oznámila propuštění 4500 lidí, což představuje zhruba 40 procent všech zaměstnanců firmy.

Firma BlackBerry, která se původně jmenovala Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, jež využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.


Čtěte také:

Topící se BlackBerry našla zachránce. Koupí ji pojišťovací holding

Jan Sedlák: Ostružina chytá dech. Pozdě, ale přece

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web