Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů | E15.cz

Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů

Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů
Apple (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Dale Gillard via Flickr
30. prosince 2015 • 10:57
Začátkem prosince bylo rozhodnuto, že Samsung po řadě neúspěšných odvolání zaplatí Applu pokutu 548 milionů dolarů (cca 13,56 miliardy korun) za zneužití patentů u pěti smartphonů z roku 2012. Samsung čekal na fakturu a následně celou sumu uhradil, současně se však odvolal k nejvyššímu soudu.

I Apple však přispěl svou „troškou“ do mlýna a požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů (4,46 miliard korun). Jak informuje server Fosspatents, jedná se o platby za „doplňkové škody“, tj. 178,7 milionů dolarů za „protiprávní jednání po ukončení procesu před porotou“ a 1,2 milionu dolarů za „podíl od uznání škod až do rozhodnutí poroty“ Samsung se proti této sumě zcela jistě ohradí, takže oba nesmiřitelní rivalové zřejmě zase brzy skončí u soudu.

Byť Apple a Samsung válčí na poli smartphonů, co se týká polovidočových součástek, je Samsung stále významným dodavatelem Applu. V současné době se podílí např. na výrobě procesoru Apple A9, navíc se spekuluje o tom, že by měl Samsung dodávat i Super AMOLED displeje pro iPhony nové generace.

Článek vyšel na webu MobilMania.cz

Autor: pav, Mobilmania.cz, Martin Chroust
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!