Apple otevře svůj první developerský program v Evropě

Americký gigant Apple potvrdil, že v průběhu příštích několika měsíců otevře v italské Neapoli své první oficiální vývojářské centrum aplikací pro iOS (iOS App Development Center) v Evropě. V plánu je pak prý rozšíření školícího programu pro vývojáře a programátory i do dalších zemí v Evropě i zbytku světa.

 Ilustrační foto
21.1.2016 16:50   |  

Američané zatím neprozradili, s jakou tamní vzdělávací institucí program a osnovy připravují, pouze potvrdili, že zajistí osnovy a školitele pro budoucí generace programátorů aplikací pro čtveřici svých operačních systémů. Zatím je také nejasné, zda absolventi programu získají nějakou oficiální akreditaci ať už od Applu nebo tamních škol.

Apple se v prohlášení také chlubí, že se svými lokálními partnery pracuje na přípravě „dalších příležitostí“ pro studenty, detaily však opět šetří a nezmiňuje ani příklady takových příležitostí, ani jména firem/lokálních partnerů v Evropě.

Jak vtipně poznamenal web The Verge, oznámení Applu, které dále obsahuje výčet pozitivních dopadů existence firmy a jejích softwarových produktů na evropský digitální trh, přichází až příliš podezřele brzy po zprávě, že firma v Evropě dluží na daňových odvodech více než osm miliard dolarů.

Zařízení od Applu momentálně pracují na čtyřech druzích operačního systému: iOS, OS X, watchOS a tvOS.


Čtěte také.

Apple plánuje rekordní výrobu nových iPhonů

Apple drží tradici. Nové iPhony budou nejspíš už 9. září

Applu patří 94 procent zisku z prodejů smartphonů, přitom nemá ani pětinu trhu

 Marek Schwarzmann Autor: Marek Schwarzmann redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web