Apple jde do 3D. Koupil výrobce čipů pro trojrozměrné zobrazení

Chystá společnost Apple televizor ovládaný gesty rukou? Získá budoucí iPhone a iPad 3D senzory? Na tyto otázky zatím nejsou odpovědi, ale jasné je, že firma Apple kupuje za sedm miliard korun izraeleskou společnost PrimeSense. Ta stojí za původním systémem Kinect pro pohybem rukou řízené konzoly Microsoft Xbox 360.

Tim Cook šéf společnosti Apple
25.11.2013 9:41   |  

Přední světový výrobce elektroniky Apple koupil izraelského výrobce čipů umožňujících trojrozměrné zobrazení PrimeSense. Uvedl to specializovaný server AllThingsD.com . Apple transakci potvrdil, podrobnosti o ceně ale známy nejsou.

Podle některých zpráv americký gigant za firmu zaplatil zhruba 360 milionů dolarů (7,2 miliardy korun). Technologie PrimeSense v minulosti použil mimo jiné americký softwarový obr Microsoft ve svém systému ovládání na základě hlasu a pohybu s názvem Kinect.

Plány jsou zatím tajné

„Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a o našich záměrech nebo plánech obvykle nehovoříme,“ sdělila mluvčí společnosti podle serveru BBC.

Dohoda o převzetí se objevila v době, kdy společnosti stále víc experimentují se způsoby zachycení pohybu a gest, a pravděpodobně vyvolá spekulace o tom, jestli se Apple nechystá vyvíjet nové produkty jako třeba vlastní televizi, poznamenal také britský server.

Bezdotykové ovládání

„Z perspektivy Applu to vypadá jako pokus výrazně zvýšit přitažlivost svých současných zařízení tím, že na nich nabídne tento prvek,“ poznamenal podle BBC Nitin Bhat z poradenské společnosti Frost & Sullivan o technologiích, které umožňují ovládat zařízení na základě gest.

Apple si již v říjnu před dvěma lety nechal patentovat nové způsoby ovládacích zařízení, která nevyžadují tělesný kontakt. Společnost tehdy v přihlášce zmínila možnost přesouvat obsah z jednoho výrobku Applu do druhého, aniž by se lidé museli zařízení dotknout.

Pětiletý vývoj ceny akcií společnosti Apple


O společnosti Apple čtěte více:

Souboj gigantů o patenty: Apple vyhrál nad Samsungem 290 milionů

Apple maps získaly 35 milionů uživatelů, Google naopak 23 milionů ztratil

Apple prý pracuje na iPhonu s větším a zakřiveným displejem


Autor: nos, čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web