Apple chystá první dluhopisy v eurech

aktualizováno Technologický gigant Apple chystá prodej prvních dluhopisů v jiné než dolarové měně. Kalifornský výrobce iPhonu a dalších zařízení chce tentokrát vydat cenné papíry v eurech. Manažery emise mají být banky Deutsche Bank a Goldman Sachs.

 Apple představuje nové produkty (9. září 2014)
4.11.2014 13:25   |  

Apple prý využije prostředky získané prodejem bondů například na zpětný odkup akcií či výplatu dividend, informoval web deníku The Wall Street Journal (WSJ).

Podle oficiálních dokumentů by mělo jít o dvě tranše se splatností osm a dvanáct let, přičemž výnosy se mají údajně pohybovat v rozmezí 1,1 procenta a 1,7 procenta.

Technologická firma dá přednost Evropě před Amerikou patrně kvůli nižším základním úrokovým sazbám, uvedl web CNBC.com. Podobný desetiletý dluhopis v dolarech totiž slibuje výnos přes tři procenta, dodává.

Apple, aktuálně nejcennější značka světa, se k dluhopisům vrací už potřetí. Vůbec první emisi vydala společnost na jaře loňského roku. Firma tehdy upsala cenné papíry za 17 miliard dolarů (zhruba 333 miliard korun podle tehdejšího kurzu). Šlo o největší úpis korporátních dluhopisů mimo bankovní sektor v historii. V dubnu letošního roku upsal Apple na dluhopisovém trhu dalších 12 miliard dolarů (266 miliard korun).

Tržby Applu rostou lépe, než se čekalo

Tržby americké technologické společnosti Apple za čtvrté čtvrtletí jejího fiskálního roku dosáhly 42,1 miliardy dolarů a předčily tím očekávání analytiků. Vzhůru je tlačil zvláště úspěšný prodej nové generace chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus, jichž si lidé koupili téměř o půldruhého milionu kusů více, než se předpokládalo.

Společnost dosáhla čistého zisku 8,5 miliardy dolarů, což je více než třináctiprocentní meziroční nárůst. Zisk na akcii činil dolar a 42 centů, což bylo o 11 centů více, než očekávali analytici.


Čtěte také:

Apple představil nové tablety iPad Air 2, prý jsou nejtenčí na světě

Brand story: U2 a Apple tvoří ideální pár

Apple Pay: za první tři dny zaregistrováno milion platebních karet

Tržby Applu rostou, zájem o nový iPhone překonal očekávání

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web