Amazon přiznal problémy s velkým vydavatelem, blokuje prodej jeho knih

Internetový obchod Amazon přiznal, že není příliš optimistický, že by se jeho neshody s vydavetelstvím Hachette Book mohly vyřešit v dohledné době. Komentář, který zveřejnil Amazon na svém webu, je prvním oficiálním přiznáním neshod okolo cen digitálních knih.

 Čtečka knih Amazon Kindle 5
29.5.2014 18:40   |  

Tvrdý boj mezi Amazonem a vydavatelem prosákl na veřejnost minulý týden, kdy internetový obchod začal blokovat předobjednávky některých očekávaných knih ze stáje Hachette. Včetně knihy s originálním názvem „The Silkworm“ od autorky ságy o Harrym Potterovi J.K. Rollingové napsané pod pseudonymem Robert Galbraith.

„Vyjednávání o přijatelných podmínkách je součástí našeho byznysu a je kritické pro udržení hodnoty pro zákazníka vysoko ve středně- a dlouhodobém horizontu,“ uvedl Amazon v prohlášení. V centru sporů stojí rostoucí trh elektronických knih a snaha Amazonu a Hachette na něm urvat co největší podíl.

Podle studie společnosti Forrester Research mají jen ve Spojených státech letos poklesnout tržby za tradiční knihy na 19,5 miliardy dolarů, v roce 2010 to bylo 26 miliard. Prodeje digitálních knih se mají naopak za stejné období zosminásobit na letošních 8,7 miliardy dolarů.


Čtěte také:

Google prodává v Česku e-knihy

Elektronickou knihu už někdy četli čtyři „internetoví“ Češi z deseti

Průzkum: Mladí Britové čtou tištěné knihy raději než e-booky

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web