Amazon přiznal problémy s velkým vydavatelem, blokuje prodej jeho knih

Internetový obchod Amazon přiznal, že není příliš optimistický, že by se jeho neshody s vydavetelstvím Hachette Book mohly vyřešit v dohledné době. Komentář, který zveřejnil Amazon na svém webu, je prvním oficiálním přiznáním neshod okolo cen digitálních knih.

 Čtečka knih Amazon Kindle 5
29.5.2014 18:40   |  

Tvrdý boj mezi Amazonem a vydavatelem prosákl na veřejnost minulý týden, kdy internetový obchod začal blokovat předobjednávky některých očekávaných knih ze stáje Hachette. Včetně knihy s originálním názvem „The Silkworm“ od autorky ságy o Harrym Potterovi J.K. Rollingové napsané pod pseudonymem Robert Galbraith.

„Vyjednávání o přijatelných podmínkách je součástí našeho byznysu a je kritické pro udržení hodnoty pro zákazníka vysoko ve středně- a dlouhodobém horizontu,“ uvedl Amazon v prohlášení. V centru sporů stojí rostoucí trh elektronických knih a snaha Amazonu a Hachette na něm urvat co největší podíl.

Podle studie společnosti Forrester Research mají jen ve Spojených státech letos poklesnout tržby za tradiční knihy na 19,5 miliardy dolarů, v roce 2010 to bylo 26 miliard. Prodeje digitálních knih se mají naopak za stejné období zosminásobit na letošních 8,7 miliardy dolarů.


Čtěte také:

Google prodává v Česku e-knihy

Elektronickou knihu už někdy četli čtyři „internetoví“ Češi z deseti

Průzkum: Mladí Britové čtou tištěné knihy raději než e-booky

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web