Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů | E15.cz

Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů

Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů
Facebook
• 
ZDROJ: (CC BY-ND 2.0), Franco Bouly, Flickr.com
24. srpna 2013 • 09:26
Cena akcií největší světové internetové sociální sítě Facebook dnes poprvé uzavřela nad hranicí 40 dolarů. Od 24. července, kdy firma zveřejnila překvapivě příznivé čtvrtletní výsledky, tak stoupla již o 53 procent.

Akcie Facebooku vstoupily na burzu 18. května 2012 s cenou 38 dolarů za kus. Loni v září se jejich cena kvůli obavám o vyhlídky podniku propadla až na 17,55 dolaru. Dnes si akcie připsaly více než pět procent a uzavřely na 40,55 dolaru.

Facebook se v poslední době snaží podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, jakou jsou chytré telefony a počítačové tablety. V letošním druhém čtvrtletí firma vydělala 333 milionů dolarů (6,4 miliardy Kč) po ztrátě 157 milionů dolarů ve stejném loňském období.

Firma v uplynulých měsících představila řadu nových produktů a změn. Upravila například svůj novinkový kanál News Feed, který uživatelům poskytuje přísun novinek od „přátel“ nebo ze zvolených webových stránek. Jeden z nejviditelnějších prvků Facebooku má být díky změnám vizuálně bohatší a více zaměřený na mobilní přístroje.

Společnost rovněž představila soubor aplikací s názvem Home pro chytré mobilní telefony založené na nejpoužívanějším operačním systému Android. Nový software má hlouběji propojit nejpopulárnější sociální síť světa s mobilním telefonováním.

Akcie Facebooku od vstupu na burzu

Akcie Facebooku od vstupu na burzuAkcie Facebooku od vstupu na burzuAutor: Yahoo Finance

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!