Zájem o online vzdělávání roste

Komerční sdělení
Důsledkem dnešní uspěchané a hektické doby je především nedostatek času. Proto většina z těch, kteří jsou časově zaneprázdněni, a přesto se chtějí dál vzdělávat a růst, hledá alternativy, jak tento časový deficit nahradit či jak na něj „vyzrát“. Jednou z možností je online studium.

Zájem o online vzdělávání roste
7.9.2015 0:01   |  

Ve světě je online forma vzdělávání častou volbou pro studium jazyků, absolvování kurzů a firemních školení, ale i pro studium dlouhodobých kurzů jako je např. program Master of Business Administration (MBA). Zájem o online studium roste právě pro jeho nesporné výhody, mezi které patří zejména volnost, flexibilita, časová nezávislost a nízké náklady.

Průzkum mezi českými a slovenskými manažery a manažerkami

Zájem o online vzdělávání v České a Slovenské republice potvrzuje i výsledek průzkumu, který realizovala Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV) na téma „Studium MBA v roce 2015“, ve kterém bylo osloveno celkem 4 385 respondentů. Na základě výzkumu mezi českými a slovenskými manažery a manažerkami bylo zjištěno, že 81 % by upřednostňovalo studovat MBA online formou.

Mezi průkopníky online vzdělávání na území ČR a SR je LIGS University, která jako první škola začala poskytovat MBA formou interactive online.

Online studium umožňuje vzdělávat se odkudkoliv na světě a kdykoliv prostřednictvím počítače připojeného k internetu. Interactive online forma je ideální volbou pro ty, kteří chtějí sladit pracovní povinnosti se studiem i rodinným životem. Student programu Interactive Online MBA na LIGS University si sestavuje vlastní individuální plán dle svého zájmu a preferencí. Navíc při studiu postupuje svým vlastním tempem, které mu vyhovuje, neboť ho nezdržují ostatní členové studijní skupiny. Naopak si student MBA může dopřát více času na témata a oblasti, které ho speciálně zajímají.

Znalosti přenositelné do praxe

Aby bylo online studium pro studenty maximálně efektivní a přínosné, je žádoucí, aby studenti měli profesionální vedení a kvalitní zpětnou vazbu od svých tutorů (lektorů), kteří jsou klíčoví pro jejich rozvoj. Proto jsou tutoři působící na LIGS University profesionálové z praxe a specialisti ve svém oboru. Důležitá je rovněž 100% podpora studijního oddělení a kontakt se spolužáky, který je studentům umožněn prostřednictvím diskusních fór a online chatů v rámci studijního informačního systému. Studenti tak mohou navzájem konfrontovat své názory, myšlenky a postupy a ty pak využít ve své praxi. Další možností kontaktu a výměny zkušeností je pro studenty MBA účast na online seminářích (tzv. webináře), které probíhají v průběhu celého roku a jsou vedeny zkušenými tutory na různá témata z oblasti managementu, ŘLZ, financí, marketingu apod.

Studium MBA interactive online formou je možno zahájit kdykoliv v průběhu roku, stačí mít jen motivaci a odhodlání začít. Ke studiu programu Interactive Online MBA se můžete přihlásit prostřednictvím webové stránky LIGS University.

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web