Většina wi-fi sítí porušuje podmínky, ruší metereologické radary

Více než 60 procent tuzemských bezdrátových internetových sítí Wi-Fi loni podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) porušovalo podmínky všeobecného oprávnění. Nejčastěji rušily signál jiných služeb nebo využívaly nesprávné kmitočty.

 wifi router, ilustrační foto
5.1.2015 17:03   |  

Český telekomunikační úřad loni provedl 398 kontrol u 267 poskytovatelů. Ve 243 případech zjistil jejich pochybení. Wi-Fi sítě měly v mnoha případech vyřazený nebo nefunkční systém DFS (Dynamic Frequency Selection), a rušily tak zejména meteorologické radary.

Celkovou výši pokut úřad nezveřejnil, protože část správních řízení stále pokračuje. „Vezmeme-li již hotovou statistiku za listopad, jen v tomto měsíci jsme ve 23 případech zjištěného porušení podmínek všeobecného oprávnění ukládali pokuty v celkové výši 492 tisíc korun,“ řekl mluvčí Martin Drtina.

Přísnější sankce

ČTÚ chce postihy výrazně zpřísnit. V případě rušení meteorologických radarů chce i bez předchozí výzvy přistupovat k vydávání předběžných opatření k okamžitému odstavení hot spotů.

Připojení přes bezdrátové sítě Wi-Fi je podle ČSÚ stále v tuzemsku nejvyužívanějším typem přístupu k internetu s podílem přes 40 procent.


Čtěte také:

Český Wi-Fi router Turris používá i otec internetu Vint Cerf

Operátoři pokryli mobilním internetem 90 procent Česka

Internet věcí aneb Svět chytrý a ještě chytřejší

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web