Vedení Googlu prý navštívilo Kubu kvůli propagaci internetu

Skupina nejvyšších představitelů americké internetové společnosti Google vůbec poprvé navštívila Kubu, aby zde propagovala otevřený přístup k internetu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace od kubánské disidentské bloggerky, která oznámila, že se se skupinou setkala v Havaně.

Centrála Googlu (ilustrační foto)
30.6.2014 10:17   |  

Tým Googlu vedený výkonným předsedou Ericem Schmidtem se setkal s kubánskými úředníky, studenty a nezávislými lidmi z oblasti technologie a digitalizace. Zpráva na internetových stránkách 14ymedio.com, které minulý měsíc spustila bloggerka Yoani Sánchezová, uvádí, že zástupci Googlu jsou na Kubě na oficiální dvoudenní návštěvě, aby zde podpořili svobodný a otevřený internet. Google ani kubánská vláda o účasti zástupců vedení firmy na Kubě nevydaly žádné oficiální prohlášení. Podle agentury Reuters však Schmidt zřejmě potvrdil návštěvu, protože na Twitteru retweetoval, tedy zkopíroval a poslal dál, zprávu Sánchezové o návštěvě.

Kuba neumožňuje volný přístup k internetu. Z celkem 11,2 milionu obyvatel má přístup k internetu pouze 2,6 milionu. Téměř výhradně je přístup k internetu možný jen ve vládou řízených centrech, zahraničních firmách a hotelech pro turisty. Většina z těch, kdo mají přístup k internetu, si však může prohlížet pouze státem schválené internetové stránky.

14ymedio jsou první nezávislé internetové noviny na Kubě. Jejich provoz spustila Sánchezová v květnu. Kubánské úřady však stránky opakovaně blokují. Kubánská vláda obviňuje Sánchezovou, že dělá propagandu na objednávku americké vlády.


Čtěte také:

Google prý vyvíjí tablet, který bude zobrazovat ve 3D

Nejcennější značkou světa je Google, svoji hodnotu zvýšila meziročně o 40 procent

Microsoft vytlačil Google ze stránek Amazonu


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web