USA: Hackeři se snaží narušit náš finanční systém

Stovky kybernetických útoků na banky a další instituce ve Spojených státech, ke kterým došlo v posledních letech, představují cílený pokus výrazněji destabilizovat tamní finanční systém, prohlásil americký ministr financí Jack Lew. Nezmínil přitom žádnou zemi ani organizaci, u které by bylo podezření, že je za útoky zodpovědná. Ministr ale podotkl, že kdyby byly "základní operační funkce" hlavních finančních institucí oslabeny, mohlo by to způsobit rozsáhlé ekonomické škody.

Chyceni v síti...
16.7.2014 22:04   |  

Proniknutí do strategického bodu v rámci této sítě by společně s útoky na společnosti a podniky veřejných služeb mohlo vést k narušení trhu a k rozsáhlým škodám, prohlásil ministr na konferenci, kterou sponzorovala stanice CNBC a časopis Institutional Investor.

Podniky ministr vybídl k tomu, aby nechaly stranou obavy o poškození pověsti a rychleji informovaly o případech, kdy došlo k narušení bezpečnosti. Společnosti by také měly více spolupracovat s vládou a mezi sebou navzájem, aby takovým útokům zabránily.

Americké zákonodárce ministr financí vybídl, aby schválili návrhy právních norem o kybernetické bezpečnosti, které mají vyjasnit otázku odpovědnosti.

Vláda prezidenta Baracka Obamy a Kongres se přou kvůli návrhům, podle kterých by společnosti mohly sdílet více informací týkajících se kybernetické bezpečnosti s vládou a mezi sebou navzájem. Bílý dům se ale domnívá, že některé verze návrhu neobsahovaly dostatečné pojistky proti sdílení údajů o jednotlivcích.


Čtěte také:

Tajné služby USA vnikají do cizích počítačových sítí, ničí je

Američtí špioni prý využívali vážnou bezpečnostní chybu internetu

Hackeři napadli vládní počítače v USA i EU, útok prý přišel z Ruska

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína plánuje umístit více robotů do svých továren a do roku 2020 chce patřit mezi deset zemí s největší automatizací svého průmyslu. Uvedl to Mezinárodní svaz pro robotiku (IFR) v… více

Mobilní web