T-Mobile do konce roku zdvojnásobí počet vysílačů LTE

Mobilní operátor T-Mobile chce do konce roku zdvojnásobit počet vysílačů pro rychlou mobilní síť LTE z nynějších 1820 na 3722 stanic. Z toho více než 1100 bude sdílet s konkurenční O2. Uvedli to zástupci firmy s tím, že operátor tak bude LTE signálem pokrývat 79 procent populace a 80 procent území. V současnosti je LTE v dosahu 51 procent populace na 64 procentech území. Spolu se sítí 3G pokrývá 94 procent obyvatel.

ilustrační foto
22.6.2015 16:21   |  

LTE nyní využívá asi 300 tisíc zákazníků T-Mobilu, tedy asi pět procent. Na celkovém datovém provozu se ale LTE podílí zhruba čtvrtinou. LTE podporuje 39 typů telefonů v nabídce operátora. Do konce roku má technologii mít 98 procent chytrých zařízení.

Operátor pokrývá 1000 měst a obcí, z krajských měst ale jen Prahu. Ostatní by měl vybavit signálem do konce letošního roku. Zároveň by měl pokrýt i většinu dálnic a část rychlostních silnic. Ještě před létem bude LTE dostupné u některých vodních nádrží, jako jsou Lipno, Slapy, Orlík a Máchovo jezero, před zimou přibudou lyžařská střediska.

T-Mobile, stejně jako konkurenční O2 a Vodafone, získal frekvence pro LTE v aukci od ČTÚ. Zaplatil za ně přes 2,6 miliardy korun.


Čtěte také:

LTE v nových stanicích metra A se už staví, staré stanice si ještě počkají

O2 letos zdvojnásobí investice do mobilní sítě, hlavně do LTE

Sdílení mobilních sítí odstartovalo. Začali O2 a T-Mobile

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web