Shoptet: Lednové on-line nákupy se téměř vyrovnaly vánočnímu období

Předvánoční nákupní horečka neskončila Štědrým dnem a pokračovala i v lednu. Češi využili více než v loňském roce povánočních slev, což se prakticky projevilo meziměsíčním poklesem množství objednávek pouze o devět procent. Průměrná cena objednávky se v lednu pohybovala kolem 1650 korun, což je jen o osm procent méně než během vánočních nákupů. Vyplývá to ze statistik portálu Shoptet.

nakupování, e-shopy, internet
10.2.2016 13:23   |  

Počet objednávek, které e-shopy v lednu zaznamenaly byl o 16 procent vyšší, než činí celoroční průměr. „I přes to, že nejvíce lidé pořizovali právě zlevněné zboží, tak hodnota jedné objednávky byla v prvním měsíci tohoto roku jen o 150 korun nižší, než kolik lidé zaplatili v prosinci,“ dodal šéf Shoptet Miroslav Uďan. Nejvíce prý lidé tradičně nakupovali elektroniku a oblečení.

Pro provozovatele e-shopů jsou povánoční výprodeje stejně důležité jako vánoční nákupy. Dá se říci, že hektické období, které odstartovalo již na začátku října, pokračovalo až do konce ledna. O tom, jak kdo byl úspěšný, záviselo především na dobře zvládnutém on-line marketingu. Mnoho provozovatelů internetových obchodů podceňuje komunikaci se stávajícími zákazníky. Právě o výprodejových a slevových akcích je nejlepší dát vědět všem kontaktům v databázi. Ideálně sdělení personalizovat například podle toho, jaké zboží v minulosti nakoupili.

„Z pohledu objednávek jsou nadcházející dva tři měsíce spíše klidnější. Toto období ale neznamená, že si e-shopaři odpočinou. Je potřeba analyzovat předchozí rok, nastavit cíle pro ten stávající. Uklidit, inovovat a modernizovat obchod,“ dodal Uďan.


Čtěte také:

Nákupy on-line: Němci a Španělé řeší peníze, Češi a Poláci balíkomaty

Jan Vetyška: E-shop může mít každý, ale vydělat velké peníze snadné není

Na internetu se protočí miliardy. Češi nakupují v e-shopech stále častěji

 Marek Schwarzmann Autor: Marek Schwarzmann redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů aktualizováno

Ucpané středoevropské dálnice vyžadují dnes od časného rána od řidičů silné nervy. Na tranzitních cestách přes Rakousko do Slovinska, ale i na trasách mezi Rakouskem a Bavorskem… více

Mobilní web