Rekordní Vánoce u Applu. Uživatelé utratili přes miliardu dolarů za aplikace

Apple za sebou má další rekordní období, během Vánoc uživatelé utratili v App Store 1,1 miliardy dolarů, tedy přes 27,5 miliardy korun. Stačily jim k tomu dva týdny od 21. prosince do 3. ledna.

 Apple
10.1.2016 10:28   |  

Apple do tohoto údaje zahrnul jak mobilní App Store pro iOS, tak obchody z Apple TV, Apple Watch nebo Mac App Store. Drtivou většinu příjmů mají však na starosti aplikace pro iPhony a iPady.

Apple zároveň zaznamenal také rekordní den, kterým se stal Nový rok. Za jediný den uživatelé za aplikace a nákupy v nich utratili 144 milionů dolarů (3,6 miliardy korun). Phil Schiller také zhodnotil kompletní rok 2015 z pohledu Apple Store, kdy v něm za 12 měsíců uživatelé nechali 20 miliard dolarů.

Nakonec přidal i informace o částce vyplacené vývojářům. Od roku 2008, kdy byl první App Store spuštěn, se tato suma přehoupla přes 40 miliard, z toho více než třetina připadá na loňský rok.

Článek vyšel na serveru Mobilmania.cz


Čtěte také:

Apple koupil firmu, která učí techniku rozpoznávat lidské emoce

Tim Cook: Chromebooky jsou levné „testovací stroje“ nevhodné pro výuku

Autor: Stanislav Janů

Komentáře

Čtěte také

Těžká volba mezi spojenci: Američané podpořili turecký plán proti Kurdům

Těžká volba mezi spojenci: Američané podpořili turecký plán proti Kurdům

Ankara o víkendu přišla o prvního vojáka na severu Sýrie, další byli zraněni. Její ofenziva je částečně zaměřena proti Islámskému státu (IS), hlavním cílem jsou však podle všeho… více

Mobilní web