Padla jedna z největších pokut za spam, eMarketing CZ dostal půlmilionu

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uložil společnosti eMarketing CZ pokutu 480 tisíc korun za šíření nevyžádaných obchodních sdělení. Jde o jednu z nejvyšších pokut za rozesílání spamů, sdělila mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Firma nevyžádanou reklamu rozesílala v rozporu se zákonem zhruba rok. Rozhodnutí o pokutě je již pravomocné.

 Ilustrační foto
21.3.2014 13:28   |  

Úřad se věcí začal zabývat na základě stížností zhruba čtyř desítek lidí. Firma eMarketing CZ podle úřadu neprokázala, že by adresátům poskytla souhlas s jejich zasíláním.

eMarketing CZ s.r.o. je podle svých webových stránek reklamní agentura specializovaná na internetové služby. Zabývá se rovněž tvorbou webových prezentací a e-shopů.

Podobně vysokou pokutu za zasílání spamu uložil úřad například před dvěma roky firmě VEMO Product. Ta nejprve obdržela pokutu 170 tisíc korun, jelikož ale v rozesílání e-mailového spamu pokračovala, úřad jí udělil další sankci 320 tisíc korun.


Čtěte také:

Spam na sociálních sítích vzrostl od začátku roku o 355 procent

Zneužívá stát krev novorozenců? Úřad to prověří

Jančura podal žalobu kvůli kamerám. Zákaz nově kritizují i České dráhy

Bradáčová odmítá pokutu


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web