Padla jedna z největších pokut za spam, eMarketing CZ dostal půlmilionu

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uložil společnosti eMarketing CZ pokutu 480 tisíc korun za šíření nevyžádaných obchodních sdělení. Jde o jednu z nejvyšších pokut za rozesílání spamů, sdělila mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Firma nevyžádanou reklamu rozesílala v rozporu se zákonem zhruba rok. Rozhodnutí o pokutě je již pravomocné.

 Ilustrační foto
21.3.2014 13:28   |  

Úřad se věcí začal zabývat na základě stížností zhruba čtyř desítek lidí. Firma eMarketing CZ podle úřadu neprokázala, že by adresátům poskytla souhlas s jejich zasíláním.

eMarketing CZ s.r.o. je podle svých webových stránek reklamní agentura specializovaná na internetové služby. Zabývá se rovněž tvorbou webových prezentací a e-shopů.

Podobně vysokou pokutu za zasílání spamu uložil úřad například před dvěma roky firmě VEMO Product. Ta nejprve obdržela pokutu 170 tisíc korun, jelikož ale v rozesílání e-mailového spamu pokračovala, úřad jí udělil další sankci 320 tisíc korun.


Čtěte také:

Spam na sociálních sítích vzrostl od začátku roku o 355 procent

Zneužívá stát krev novorozenců? Úřad to prověří

Jančura podal žalobu kvůli kamerám. Zákaz nově kritizují i České dráhy

Bradáčová odmítá pokutu


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web