Kvůli sociálním sítím nedostane práci třetina uchazečů

Zatímco počet volných pracovních míst meziročně v prvním pololetí letošního roku stoupl o čtvrtinu, počet kandidátů reagujících na inzerát o pětinu klesl. Vyplývá to z výsledků šetření personální agentury Grafton Recruitment. Personalisté tak musí častěji vyhledávat kandidáty pro volné pracovní pozice na sociálních sítích. Třetina kandidátů ale práci nezíská kvůli nesprávným informacím uvedeným v profilech nebo sdílení nevhodného obsahu.

 Facebook
10.8.2015 12:46   |  

„Z tohoto čísla je patrné, jak moc je důležité si dát s profilem na sociálních sítích práci a zveřejňovat tam jen pravdivé a ověřitelné informace,“ řekla Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment.

Anketa

Zažili jste, že by vás údaje na sociálních sítích poškodily při hledání zaměstnání?

Ano. Ne.

V anketě hlasovalo 116 čtenářů.

další ankety

V praxi to prý znamená, že by lidé měli na svých profilech uvádět jen pravdivé informace a sdílet a publikovat jen vhodný a korektní obsah. „Například fotky z večírků nebo jiných aktivit, o kterých by kandidáti před svým zaměstnavatelem raději pomlčeli, by měly být zpřístupněny jen přátelům, nikoliv publikované veřejně,“ dodala Součková.

Z pohledu personalistů i uchazečů o zaměstnání je nejpopulárnější sítí LinkedIn. „Nejčastěji se na této síti rekrutují lidé z informačních technologií a služeb, softwarového inženýrství a finančních služeb,“ řekla Součková. Celkový počet uživatelů této sítě je 380 milionů, přičemž Čechů je na LinkedIn přes 650 tisíc.

Facebook je personalisty rovněž aktivně využíván při vyhledávání vhodných uchazečů o práci. Podle aplikace Facebook Audience Insight je na Facebooku v ČR až 4,5 milionu stálých uživatelů, z pohledu profese mají na Facebooku velké zastoupení IT profesionálové a technici. Těch na trhu práce prý chybí nejvíce, tudíž jde o velkou skupinu lidí, mezi kterými mohou personalisté hledat.


Čtěte také:

Sociální sítě loni využívalo přes 3,5 milionu Čechů

„Klikací farmy“ ovládly sociální sítě, za popularitu platí i úřady

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Projekt výstavby první jaderné elektrárny v Británii za 20 let nabírá nečekané zpoždění. Britská vláda překvapivě oznámila, že zahájí nové přezkoumání kontroverzního projektu… více

Mobilní web