K přístupu na web používá skoro polovina českých uživatelů mobily

Počet tuzemských uživatelů internetu, kteří surfují z mobilních zařízení, se v listopadu proti předchozímu měsíci zvýšil o 184 tisíc na 3,35 milionu. To představuje téměř polovinu všech návštěvníků.

Ilustrační foto
6.1.2015 12:21   |  

Počet mobilních zobrazení stránek se zvýšil o 7,5 milionu na 1,1 miliardy. Nejvyšší počet mobilních zobrazení byl zaznamenán u domovských stránek rozcestníků, obchodů a komunikačních služeb.

Celkově v listopadu navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu 6,8 milionu českých a necelé dva miliony zahraničních internetových uživatelů. Denně sledovalo tyto weby 3,4 milionu uživatelů, kteří na nich strávili v průměru více než hodinu a půl času.

Počet uživatelů sledujících multimediální obsah se zvýšil o tři procenta na téměř 3,7 milionu a počet zahájených přehrání stoupl o 15 procent. Streamovaný obsah sledovalo denně více než 740 tisíc uživatelů a to v průměru půl hodiny. Vyplývá to z výzkumu NetMonitor firem Gemius a Mediaresearch.


Čtěte také:

Zruší mobilní internet televizní vysílání?

Konec výmluv, rychlá mobilní data jsou tady

V Minneapolis zprovoznili nejrychlejší komerční internet na světě

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web