FBI: Islámský stát využitím twitteru radikálně změnil terorismus

Islámský stát radikálně změnil terorismus tím, že prostřednictvím sociálních sítí, šifrované komunikace a zručné propagandy inspiroval lokální útoky jednotlivců po celém světě. Na bezpečnostní konferenci v New Yorku to prohlásil šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey. Al-Káida podle něj používala zcela jiný operační model.

 Sto čtyřicet znaků a dost
16.12.2015 17:53   |  

Islámský stát využívání sociálních sítí zdokonalil, což se zvláště týká twitteru, řekl Comey. Ten teroristé využívají ke komunikaci s potenciálními stoupenci ve Spojených státech i jinde ve světě. „Twitter funguje jako prodejna knih, jako reklama filmů, ale i jako crowdsourcing terorismu, jako obchod se smrtí,“ popsal šéf FBI praktiky islamistů s použitím výrazu „crowdsourcing“, který označuje získávání podpory s využitím masové odezvy sociálních sítí.

Islámský stát podle Comeye používá i vyspělé šifrování v komunikaci s osobami, které jsou ochotny páchat vraždy jeho jménem. To ztěžuje práci vyšetřovatelům, kteří se často ocitají v koncích, přestože mají soudní příkaz ke sledování komunikačního provozu. FBI v současné době vyšetřuje „stovky“ případů ve všech amerických státech, které se týkají možných spiknutí inspirovaných Islámským státem, řekl Comey.


Čtěte také:

Twitter armády USA napadli hackeři. Zveřejnili data generálů

Komunikační síť Telegram bude blokovat zprávy islamistů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení aktualizováno

Samostatnost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny žádný stát neuznává, přesto bude mít jedna z nich svůj zastupitelský úřad v Evropské unii. Spolek napojený na… více

Mobilní web