Domácnostem zrychlí internet. Cetin začne se stavbou optických sítí

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin) v příštím půlroce zvýší rychlost internetového připojení pro 541 tisíc domácností, což je zhruba čtvrtina z celkového počtu bytů v dosahu sítí společnosti. Z toho 111 tisíc bude mít rychlost připojení 40 Mbit/s a zbytek se ještě v září dostane na 20 Mbit/s.

Ilustrační foto
17.9.2015 10:35   |  

V lokalitách, kde dříve byly běžné rychlosti nižší než šest Mbit/s, si zákazníci budou moci objednat pevné připojení k internetu s rychlostí až 40 Mbit/s. Ještě tento měsíc Cetin plánuje další úpravy ve fixní síti, které umožní nabídnout rychlost 20 Mbit/s pro 430 tisíc bytových jednotek po celé zemi. V lokalitách, kterých se zvyšování rychlosti týká, využívá pevné připojení kolem 150 tisíc stávajících maloobchodních uživatelů.

Rychlejší internet bude dostupný například v Havlíčkově Brodě, Jaroměři, Žamberku, Moravském Krumlově, Třinci, Vsetíně, Aši, Novém městě nad Metují, Strakonicích, Hořicích, Nýrsku, Žatci, Litoměřicích, Jablonci nad Nisou, Pelhřimově, Táboře, Uherském Hradišti, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Plzni a dalších lokalitách.

Výstavba optických sítí

V příštích letech chce firma investovat do optiky a výstavby optických sítí. „Zvyšování rychlostí bude pokračovat i v budoucnosti, neboť ve světě se již nyní pilotují technologie jako G.Fast, které v pevné sítí dosahují rychlosti až 500 Mbit/s,“ uvedl generální ředitel Cetin Petr Slováček.

CETIN jako vlastník telekomunikační infrastruktury poskytuje velkoobchodní služby, s jejichž využitím pak operátoři poskytují maloobchodní služby svým zákazníkům. Firma vznikla letos v červnu oddělením pevných a mobilních sítí od společnosti O2. Majoritním vlastníkem Cetin i O2 je investiční skupina PPF.


Čtěte také:

Nováček Cetin se nečekaně stal trojkou pražské burzy

Česko může přijít o 14 miliard na rychlý internet

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web