Český internetový prodejce čoček expanduje v zahraničí

Velký e-shop s kontaktními čočkami VašeČočky.cz se oklepal z předloňské smrti jednoho se spoluzakladatelů Vlastimila Vávrů a pokračuje v průniku na nové trhy. V tržbách již převýšil půl miliardy korun.

 Kontaktní čočka
19.1.2016 7:31   |  

Jeden z tuzemských lídrů na internetovém trhu s kontaktními čočkami pokračuje v mezinárodní expanzi. Firma je již na třinácti evropských trzích. V nejbližší době navíc vstoupí do Bulharska a Chorvatska. Právě díky rozšíření byznysu do zahraničí se firma v tržbách dostala už přes půl miliardu korun.

Zhruba deset procent má z tuzemského trhu, drtivá většina peněz teče z ciziny. Celou třetinu tržeb vytváří společnost v Německu. Za loňský rok VašeČočky.cz zvýšily obrat asi o dvacet procent. „Když letos udržíme podobné tempo, budu spokojený,“ řekl deníku E15 Martin Bláha, který on-line prodejce ovládá přes společnost Maternia.

Obchod zatím sází hlavně na trhy Evropské unie. „Připravenou máme ještě Ukrajinu a Rusko, ale čekáme na jistější situaci v této oblasti,“ dodal podnikatel. Na českém trhu se Maternia střetává hlavně s e-shopem Čočky-kontaktní.cz, který vznikl již před jedenácti lety. Z poloviny ho spoluvlastní internetový podnikatel Jaromír Kijonka, který se svou ženou Simonou ovládá rovněž síť výdejních míst Zásilkovna.

Právě pomocí zahraničních služeb Zásilkovny se Kijonkovu byznysu s čočkami otevřely dveře i na zahraniční trhy typu Maďarska nebo Rumunska. Tržby tohoto podniku se podle posledních zveřejněných údajů pohybují v nižších stovkách milionů korun.


Čtěte také:

Google představil chytré čočky. Mají pomáhat diabetikům

E-shop Bonami šilhá po západní Evropě, letos čeká tržby 200 milionů

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web