Český internetový prodejce čoček expanduje v zahraničí

Velký e-shop s kontaktními čočkami VašeČočky.cz se oklepal z předloňské smrti jednoho se spoluzakladatelů Vlastimila Vávrů a pokračuje v průniku na nové trhy. V tržbách již převýšil půl miliardy korun.

 Kontaktní čočka
19.1.2016 7:31   |  

Jeden z tuzemských lídrů na internetovém trhu s kontaktními čočkami pokračuje v mezinárodní expanzi. Firma je již na třinácti evropských trzích. V nejbližší době navíc vstoupí do Bulharska a Chorvatska. Právě díky rozšíření byznysu do zahraničí se firma v tržbách dostala už přes půl miliardu korun.

Zhruba deset procent má z tuzemského trhu, drtivá většina peněz teče z ciziny. Celou třetinu tržeb vytváří společnost v Německu. Za loňský rok VašeČočky.cz zvýšily obrat asi o dvacet procent. „Když letos udržíme podobné tempo, budu spokojený,“ řekl deníku E15 Martin Bláha, který on-line prodejce ovládá přes společnost Maternia.

Obchod zatím sází hlavně na trhy Evropské unie. „Připravenou máme ještě Ukrajinu a Rusko, ale čekáme na jistější situaci v této oblasti,“ dodal podnikatel. Na českém trhu se Maternia střetává hlavně s e-shopem Čočky-kontaktní.cz, který vznikl již před jedenácti lety. Z poloviny ho spoluvlastní internetový podnikatel Jaromír Kijonka, který se svou ženou Simonou ovládá rovněž síť výdejních míst Zásilkovna.

Právě pomocí zahraničních služeb Zásilkovny se Kijonkovu byznysu s čočkami otevřely dveře i na zahraniční trhy typu Maďarska nebo Rumunska. Tržby tohoto podniku se podle posledních zveřejněných údajů pohybují v nižších stovkách milionů korun.


Čtěte také:

Google představil chytré čočky. Mají pomáhat diabetikům

E-shop Bonami šilhá po západní Evropě, letos čeká tržby 200 milionů

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web