Budeme platit daně přes internet? Zatím ne, nejsou peníze

Finanční správa odložila projekt, který měl Čechům už letos umožnit zaplatit daně přes platební bránu ihned po vyplnění elektronického daňového přiznání. Důvodem jsou vysoké náklady. "Finanční správa nyní hledá alternativní cesty ke zvýšení komfortu při placení daní pro poplatníky, o kterých bude veřejnost včas informovat," řekla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

daňové přiznání, ilustrační foto,
19.1.2015 14:48   |  

O celém případu informoval server Aktuálně.cz. Na podzim finanční správa avizovala, že lidé budou mít možnost platit daně online od začátku letošního roku. Na zhruba pěti finančních úřadech měl být také spuštěn zkušební provoz terminálů, které by umožnily platbu daní kartou.

Náměstkyně ministra financí Simona Hornochová na podzim uvedla, že snahou ministerstva je omezit v ekonomice platby v hotovosti nebo je alespoň dostat pod kontrolu. K tomu má pomoci také plánované zavedení elektronické evidence tržeb od roku 2016. Tam by měla být omezena tzv. šedá ekonomika, která podle náměstkyně v ČR tvoří přibližně 16 až 20 procent hrubého domácího produktu, tedy zhruba 600 miliard korun.

Hornochová upozornila, že za rok 2013 finanční správa evidovala 15,1 milionu bezhotovostních finančních transakcí v hodnotě 876 miliard korun.


Čtěte také:

Finanční úřady vyzkouší platbu daní kartou

Stát zavede on-line evidence tržeb postupně, začne za rok

Babiš oprášil bič na obchodníky, inspiroval se v Chorvatsku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web